15.novembrī notiks otrais seminārs “Latentas tuberkulozes infekcijas diagnostika, ārstēšana un aprūpe”

Š. g. 15.novembrī, tiešsaistē, Zoom platformā, notiks otrais un noslēdzošais seminārs “Latentas tuberkulozes infekcijas diagnostika, ārstēšana un aprūpe”.

Par latentu tuberkulozes infekciju (LTBI) sauc stāvokli, kad tuberkulozes (TB) mikobaktērija persistē klīniski vesela cilvēka organismā. Ja imūnsistēma nespēj nodrošināt persistējošās infekcijas kontroli, tā progresē klīniski manifestā slimībā TB. Tikai 5-10% pieaugušo cilvēku ar normāli funkcionējošu imūnsistēmu LTBI progresē slimībā TB viņu dzīves laikā. Daudzkārt biežāk infekcijas progresēšana slimībā notiek pacientiem ar imūnsupresiju un bērniem līdz 5 gadu vecumam. Pacienti ar neārstētu LTBI ir jaunu TB slimības gadījumu rezervuārs nākotnē, tāpēc LTBI kontrole valstī ir būtiska TB izplatības ierobežošanas programmas komponente. 2020. gadā izdotajās vadlīnijās Pasaules Veselības organizācija ir definējusi augstas TB saslimšanas riska grupas, kurās rekomendē veikt regulāru LTBI diagnostiku un profilaktisko ārstēšanu, lai novērstu jaunus slimības gadījumu rašanos nākotnē.

Semināra mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar aktualitātēm LTBI diagnostikā un ārstēšanā, lai veicinātu PVO rekomendēto vadlīniju ieviešanu un paplašinātu LTBI diagnostikas un ārstēšanas programmu valstī efektīvai TB izplatības kontrolei.

Seminārā aicināti piedalīties ārsti-pneimonologi, ģimenes ārsti, medicīnas māsas, kuras strādā pneimonologu un ģimenes ārstu praksēs.

  • Tālākizglītības semināra programma ir apstiprināta ar 6 TIP (ārstiem, medicīnas māsām).
  • Dalība seminārā ir bezmaksas.
  • Visi dalībnieki, pēc semināra norises un semināra novērtējuma anketas aizpildīšanas, e-pastā saņems apliecinājumu par dalību seminārā.

Reģistrācija semināram pieejama elektroniskā veidā līdz 8.novembrim, aizpildot reģistrācijas formu: https://forms.office.com/r/yc0URi4tMt

Semināra programma un plašāka informācija par semināru: LTBI seminars 15.11.2021

Organizatori: Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Pasaules Veselības organizācijas sadarbības centrs Multirezistentas tuberkulozes ārstēšanas pētniecībā un izglītībā, ww.tblatvia.com un Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība, www.tuberkuloze.lv