Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība

Video par plaušu veselību

Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība izstrādā plaušu veselības pratības video lekciju moduli

Projekta Sabiedrības plaušu veselības pratības veicināšana tuberkulozes profilaksei ietvaros Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība izstrādā plaušu veselības pratības video lekciju moduli par būtiskām tēmām, kas skar plaušu veselību un plaušu slimību profilaksi, kā arī latentu TB infekciju un slimības profilaksi specifiskās mērķa grupās.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Video ir sagatavoti ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par video saturu atbild Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība.

“Sabiedrības plaušu veselības pratības veicināšana tuberkulozes profilaksei” (projekta īstenošanas līgums Nr. 2023.LV/NVOF/MIC/037/04), #SIF_NVOFonds

Tuberkuloze - mīti un fakti

Tuberkuloze - simptomi

Latenta jeb "snaudoša" tuberkulozes infekcija

Plaušu veselība - profilakse

Tuberkuloze – mans pieredzes stāsts! 

Lai veicinātu izpratni un zināšanas par tuberkulozi, kā arī aicinātu pievērst uzmanību savai veselībai, Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība piedāvā video stāstu, kurā savā pieredzē dalās cilvēks, kurš slimo ar tuberkulozi, kā arī Dr. Ilze Pētermane, plaušu slimību speciāliste, pastāstīs vairāk par šo slimību.

Lekcija – Elpo brīvi! 

Dr. Agnese Šmite lekcijā “Elpo dzīvi” atgādina veselīga dzīvesveida pamatprincipus un paņēmienus, kā stiprināt savu organismu. Daktere stāsta par elpošanas sistēmu un biežākajām plaušu slimībām. Uzzināsim, kas ir tuberkuloze un kā to ārstē. Dzirdēsim arī iepriekš nezināmus un pārsteidzošus faktus par plaušām. Tikai vesels cilvēks var pilnvērtīgi baudīt dzīvi un elpot pilnu krūti!

Elpošanas vingrinājumi plaušu veselībai

Liela nozīme plaušu slimību ārstēšanai un profilaksei ir elpošanas vingrinājumu pielietošana. Elpošanas vingrinājumi palīdz uzlabot plaušu ventilāciju, mazināt elpas trūkumu, uzlabot krūškurvja kustīgumu, stiprināt elpošanas muskulatūru. Katrs vingrinājums jāatkārto 5 līdz 7 reizes!  Video nodarbību vada Valērija Galkina, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” fizioterapeite.

Lekcija – Klepus higiēna un pareiza sejas aizsargmasku pielietošana

Lekcijas laikā medicīnas māsa Evita Biraua atbildēs uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par sejas aizsargmasku lietošanu pieaugušajiem un bērniem, kā arī pastāstīs, kādas ir izplatītākās kļūdas masku lietošanā. Tāpat uzzināsim vairāk par klepus higiēnas ievērošanas principiem un to pielietošanu ikdienā.

Kāpēc pret smēķēšanu?

Asoc. profesors Alvils Krams, plaušu slimību speciālists, stāsta par tabakas smēķēšanas radīto slogu uz sabiedrības veselību, atspēko biežāk izplatītos mītus par nikotīnu saturošu produktu lietošanu. Uzzināsim, kādas ir patiesās smēķēšanas izmaksas un ietekme uz veselību, kā arī – kāpēc ir vērsts atmest smēķēšanu?