LTBAB sadarbībā ar LSK nodrošinās bezmaksas plaušu slimību speciālista konsultācijas

Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība (LTBAB) sadarbībā ar Latvijas Sarkano Krustu (LSK) nodrošinās bezmaksas plaušu slimību speciālista konsultācijas par tuberkulozes (TB) slimību, plaušu veselību un imunitāti LSK sociālā centra “Gaiziņš” klientiem un darbiniekiem. Konsultācijas notiks LSK Veselības istabā, Gaiziņa ielā 7, 23. un 30.oktobrī no plkst. 10 līdz plkst. 13:00.

Šāda aktivitāte tiek organizēta, lai atgādinātu par TB aktualitāti un veicinātu efektīvu TB profilaksi, īpaši augsta riska grupās. TB ir bīstama infekcijas slimība, kas visbiežāk skar sociāli mazaizsargātās sabiedrības grupas. Latvijas epidemioloģiskā situācija ir nelabvēlīga – ik gadu ar TB no jauna saslimst vairāki simti cilvēku, un PVO Eiropas Reģionā Latvija ir atzīmēta kā augstas TB prioritātes valsts. TB infekcijas izplatības kontrolei sabiedrībā ir nepieciešama efektīva TB profilakse – t.sk. sabiedrības aktīva izglītošana par TB, regulāras pārbaudes, lai savlaicīgi atklātu šo slimību, kā arī profilaktiskā ārstēšana augsta TB riska grupām (piem. HIV inficētām personām, cilvēkiem ar pazeminātu imunitāti).

Konsultāciju laikā plaušu speciālists sniegts klientiem informāciju par TB slimību, simptomiem, diagnostikas un ārstēšanas iespējām, kā arī dalīsies padomos par imunitātes stiprināšanu un plaušu veselības veicināšanu.

Pēc nepieciešamības klienti varēs veikt krēpu testu TB diagnostikai vai saņemt nosūtījumu bezmaksas papildus diagnostisko izmeklējumu veikšanai, lai izmeklētos uz TB.

Konsultāciju norises laikā tiks ievēroti valstī noteiktie epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid 19 infekcijas ierobežošanai. Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī, konsultācijas varēs saņemt tikai LSK sociālā centra “Gaiziņš” klienti un darbinieki.

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “NVO fonds” projekts “Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrības kapacitātes stiprināšana tuberkulozes skarto cilvēku atbalstam un sabiedrības informēšanai”, līguma Nr. 2020.LV/NVOF/MIC/017/20