Pasaules Tuberkulozes dienai veltīti informatīvi pasākumi

Pasaules Tuberkulozes dienai veltīti informatīvi pasākumi

Tuvojoties Pasaules Tuberkulozes dienai, kas ik gadu tiek atzīmēta 24.martā, Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas plaušu slimību speciālistiem, nedēļas garumā piedāvās izglītojošu pasākumu ciklu par dažādiem jautājumiem, kas skar plaušu veselības stiprināšanu!

 

Pirmdien, 22.martā, plkst. 12:00 TIEŠSAISTES LEKCIJA “ELPO DZĪVI”

Dr. Agnese Šmite lekcijā “Elpo dzīvi” atgādinās veselīga dzīvesveida pamatprincipus un ieteiks paņēmienus, kā stiprināt savu organismu. Daktere pastāstīs par elpošanas sistēmu un biežākajām plaušu slimībām. Uzzināsim, kas ir tuberkuloze un kā to ārstē. Dzirdēsim arī iepriekš nezināmus un pārsteidzošus faktus par plaušām. Tikai vesels cilvēks var pilnvērtīgi baudīt dzīvi un elpot pilnu krūti!

Lekciju vadīs Dr. Agnese Šmite, plaušu slimību speciāliste, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, stacionārs “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”. Lekcija notiks Zoom platformā (https://zoom.us/j/93545127484) ar tiešraidi @TBbiedriba Facebook kontā. Reģistrācija pasākumam nav nepieciešama! 


Otrdien, 23.martā, plkst. 12:00 VIDEO LEKCIJA “KĀPĒC PRET SMĒĶĒŠANU?”

Asoc. profesors Alvils Krams, plaušu slimību speciālists, stāstīs par tabakas smēķēšanas radīto slogu uz sabiedrības veselību, atspēkos biežāk izplatītos mītus par nikotīnu saturošu produktu lietošanu. Uzzināsim, kādas ir patiesās smēķēšanas izmaksas un ietekme uz veselību, kā arī – kāpēc ir vērsts atmest smēķēšanu?

Lekciju vadīs Asoc. profesors Alvils Krams, plaušu slimību speciālists, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, stacionārs “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”, Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociācija. Video lekcijas ieraksts būs pieejams @TBbiedriba Facebook kontā un mājas lapā www.tuberkuloze.lv


Trešdiena, 24.marts, plkst. 11:00 VIDEO STĀSTS “TUBERKULOZE – MANS PIEREDZES STĀSTS”

  • tuberkuloze – kas ikvienam ir jāzina par šo slimību
  • simptomi un diagnostika – kur vērsties un saņemt palīdzību
  • tuberkulozes ārstēšana un galvenās atziņas

Video stāstā savā pieredzē dalīsies pacients, kurš slimo ar tuberkulozi, kā arī Dr. Ilze Pētermane, plaušu slimību speciāliste, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Rīgas Ambulatorā nodaļa. Video stāsta ieraksts būs pieejams @TBbiedriba Facebook kontā un mājas lapā www.tuberkuloze.lv.


Ceturtdiena, 25.marts, plkst. 11:00 TIEŠSAISTES LEKCIJA “KLEPUS HIGIĒNA UN SEJAS AIZSARGMASKU PIELIETOŠANA”

Tiešsaistes lekcijas laikā medicīnas māsa Evita Biraua pastāstīs, kādi ir biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par sejas aizsargmasku lietošanu pieaugušajiem un bērniem, kā arī norādīs, kādas ir biežāk pieļautās kļūdas masku lietošanā. Tāpat uzzināsim vairāk par klepus higiēnas ievērošanas principiem un pielietošanu ikdienā.

Lekciju vadīs medicīnas māsa Evita Biraua, plaušu slimību speciāliste, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” Rīgas Ambulatorā nodaļa. Lekcija notiks Zoom platformā (https://zoom.us/j/96237159228) ar tiešraidi @TBbiedriba Facebook kontā. Reģistrācija pasākumam nav nepieciešama! 


Piektdiena, 26.marts, plkst. 12:00 VIDEO NODARBĪBA “ELPOŠANAS VINGROJUMI”

Liela nozīme plaušu slimību ārstēšanai un profilaksei ir elpošanas vingrinājumu pielietošana. Elpošanas vingrojumi palīdz uzlabot plaušu ventilāciju, mazināt elpas trūkumu, uzlabot krūškurvja kustīgumu, stiprināt elpošanas muskulatūru un kopumā stiprināt plaušu veselību. Video nodarbība par elpošanas tehnikām un vingrojumu demonstrējumiem.

Video nodarbību vadīs Valērija Galkina, fizioterapeite, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, stacionārs “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs”. Video nodarbības ieraksts būs pieejams @TBbiedriba Facebook kontā un mājas lapā www.tuberkuloze.lv.

 

Tuberkulozes dienas pasākumu kalendārs 2021